Haapsalu Noorte Huvikeskuse kunstiringid lõpetavad kevadnäitusega Tiiu Randmann-Mihkla juhendamisel
27. õppeaasta.
Kunstiringid liitusid Haapsalu Lastekeskuse ringidega 1996.a sügisel. Asupaik oli Ehte tn 4. Kunstilapsed tegutsesid hoovimaja tillukeses toas, kus istuti kahe kokkulükatud kodulaua ümber. Tuba valgustasid mõned suhteliselt hämarad laelambid ja hoolimata kuumaks köetud ahjust, hakkasid talvisel ajal saabastes jalad kergesti külmetama.
Kui 2004. a sai kunstiringide uueks koduks kultuurimaja, oli see puhas luksus: ruum oli soe ja valgusküllane. Kraanikauss asus oma ruumis ja wc lähedal koridoris.
2008. a algas kultuurikeskuses ulatuslik remont, mis tähendas kunstiringide kolimist vanasse kivimajja Wiedemanni 4, mis oli just äsja nime muutnud Haapsalu Noorte Huvikeskuse valdusesse antud.
Kunstiringi tarbeks hädavajalik kraanikauss asus üle koridori lastele hirmsana tunduvas keskküttetorudega ruumis ja tualett hoopis maja teises otsas, kuhu väikesed lapsed üksinda minna ei julgenud.
Maja oli rõske ja vanadest akendest puhus tuul tuppa.
Kui kultuurikeskuse remont 2011.a valmis sai, kolisid kunstiringid oma vanasse klassiruumi tagasi. Tuba oli saanud endale laste kasvule sobiva kõrgusega kraanikausid, korralikud lauad ja toolid ning kergesti hooldatava põrandakatte. Ruum oli kunstitegevuseks sisustatud, ning võimalikuks sai laste tõid jooksvalt koridori seintel eksponeerida. Oluline on olnud ka samas hoones asuv Linnagalerii, mille näituste külastamine on kunstiringi lastele loomulik kunstiga tegelemise osa.
Sõltumata kunagisest kitsikustest ja praegu mõeldamatutest tingimustest, on ruumipuudus jätkuvalt meie igapäevane kaaslane. Kunstiringide mitmekesiseks tegevuseks vajaliku laoruumi puudumine on kahjuks probleem senini.
Kunstiringide tegevustest on aegade jooksul saanud osa võtta lapsed alates viiendast eluaastast kuni gümnaasiumi lõpuni välja. Pikki aastaid tegutses kunstiringide nimekirjas ka lilleseade ring, mille programm oli jagatud kursusteks. Osalesime üle-eestilistel võistlustel, esinesime näitustel ja tõime koju auhinnalisi kohti.
Kunstiringide põhieesmärk on olnud lapse loovuse arendamine ja toetamine. Nooremas vanuseastmes on seetõttu palju meisterdamist ja erinevate tehnikatega katsetamist. Oluline on toetada lapse isikupärast kujutamisoskust, sest kunstis on oluline eristuda, mitte kedagi jäljendada. Motoks saanud lause: „Muinasjuttudes on kõik võimalik, nii ka kunstis”.
Vanemas vanuserühmas saab laps sageli ise valida, millises tehnikas ta valitud teemat soovib edasi anda. Õpetajale jääb alati suunav ja innustav roll.
Õpilaste hulk kunstiringides on olnud läbi aastate üsna stabiilne, jäädes 50 lapse ringi. Gruppidesse registreerimine on käinud põhimõttel- kes ees, see mees- sest grupid on täitunud vaid mõne päevaga.
Haapsalu Noorte Huvikeskuse kunstiringide kevadnäitusele on välja pandud valik selle õppeaasta 1-6 kl õpilaste töödest.
Samaaegselt on Kultuurikeskuse fuajees avatud Haapsalu Noorte Huvikeskuse kunstistuudio aastanäitus, kus enda tõid eksponeerivad 7-12 klasside õpilased.
Kunstiringide tegevust kajastav veebileht:
kunstistuudio tegevust kajastav veebileht: